superko.sk Turistika Tipy na turistiku v okrese Žilina

Tipy na turistiku v okrese Žilina

Mesto Žilina sa nachádza na severnom Slovensku, čo otvára veľkú príležitosť turistike a výletom. Ľudia, ktorí sú vášniví objavitelia krás prírody si určite prídu na svoje. Máte radi prírodu a turistiku? Neváhajte si prečítať tento článok.

Žilina je charakteristická hlavnej jej vrchmi. Nachádza sa tu mnoho vyhliadkových veží, turistických chodníkov, chát, hradov i zámkov.

Rozhľadne a vyhliadkové veže

Vyhliadkové veže sú mohutné vysoké stavby, ktoré ponúkajú unikátny výhľad na okolitú prírodu i mesto. V Žiline sa ich nachádza hneď niekoľko s dych berúcim výhľadom na okolie. Najznámejšie sú: Vyhliadková veža Dubeň, Rozhľadňa Divinka a Rozhľadňa Terchovské srdce. Ak by ste sa chceli dočítať viac o jednej z nich, navštívte tento odkaz (https://www.elviatravel.eu/vyhliadkova-veza-duben/)

Chaty

Chaty sú taktiež veľmi obľúbenými miestami u slovenských turistov. Chata Patúch sa nachádza pri Lietavskej Lúčke. Je obklopená krásnou prírodou a ponúka komfortné ubytovanie i pre tých najnáročnejších turistov. Jej príroda dotvára príjemnú atmosféru a určite z nej nikto neodíde sklamaný. V blízkosti sa nachádza aj známa hojdačka nad jazerom, ktorá je populárna najmä u mladých ľudí.

Chata pod suchým je jednou z najnavštevovanejších chát v okolí. Táto horská chata je lákadlom desiatok turistov, ktorí majú radi turistiku spojenú s dobrým jedlom, ktoré si môžu na tejto chate vychutnať. Existuje niekoľko rôzne náročných cestičiek, ktoré k chate vedú takže na svoje si príde určite každý. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac, a niečo málo z mojej osobnej skúsenosti, neváhajte a pozrite si článok o tejto chate. (https://www.elviatravel.eu/chata-pod-suchym/)

Terchová

Ak sa rozhodujete nad tým, že by ste navštívili Terchovú. Neváhajte ani sekundu. Jánošíkove diery sú jedným z najcharakteristickejších miest v tejto oblasti. Skladajú sa z niekoľkých tiesňav, skalnatých útvarov a vodopádov. Do tejto oblasti sa môžete dostať viacerými trasami, takže je lepšie ak si ich vopred preštudujete. Keďže väčšina cestičiek pozostáva zo schodov a rebríkov, určite je potrebná dobrá pevná turistická obuv. Ak sa chcete na toto miesto pozrieť aj očami „neturistu“, stačí len jeden klik na tento odkaz a budete múdrejší. (https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcia/nove-diery-janosikove-diery-terchova)